W kadrze zatrzymany. Konkurs starych fotografii

09.07.2018
stara fotografia

"Wschowa - Fraustadt - Królewskie Miasto Pogranicza" wraz z Stowarzyszeniem Czas A.R.T. zaprasza do udziału w konkursie pt.: "W kadrze zatrzymany".

To już trzecia edycja konkursu w ramach projektu „Wschowskie ulice”, którego celem jest zebranie fotografii /filmów przedstawiających Wschowę i okolice do końca lat 80-tych XX wieku. Z Państwa pomocą ukazujemy miejsca zapomniane, architekturę miasta i okolicy, często zachowaną wyłącznie w obrazie.

W naszym konkursie można przesłać fotografie/filmy ukazujące obchody świąt państwowych i religijnych. Zdjęcia/filmy zrobione podczas spacerów, wędrówek, na których utrwalone chwile splatają się z przestrzenią publiczną miasta i okolic (domy, parki, place zabaw). Ważne jest ukazanie bogactwa ziemi wschowskiej. Każda rodzinna fotografia skrywa fragment historii.

Prace nadesłane w poprzednich edycjach konkursu to trwały zapis przeszłości, który dla przyszłych pokoleń jest bezcennym źródłem informacji.

Wierzymy, że i w tym roku zaskoczą nas Państwo posiadanymi skarbami schowanymi w rodzinnych albumach, kartonach, starych walizach, pudełkach, torbach :)
 
Zapraszamy do udziału w konkursie.  Fotografie można nadsyłać do 30 października 2018 roku. Autorzy / właściciele najciekawszych fotografii/ filmów otrzymają cenne nagrody.

Czas A.R.T.

 
Organizator:
Czas A.R.T.
Wschowa-Fraustadt-Królewskie Miasto Pogranicza

Projekt współfinansowany:
Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków
Powiat Wschowa

Do pobrania: 

Publikacja: s.ps