Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

27.04.2018

Miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód, niełatwy test wiedzy i sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy – takie zadania czekały uczestników powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół podstawowych i gimnazjalnych, który odbył się dzisiaj (26 kwietnia) w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie.
Już po raz XVII odbyły się eliminacje Turnieju BRD. W tym roku gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 2 we Wschowie, która gościła reprezentantów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu wschowskiego. O miano najlepszych konkurowały drużyny z dziesięciu szkół podstawowych oraz trzy drużyny gimnazjalne.
XVII już  Turniej BRD  składał się z następujących konkurencji:  testu wiedzy dotyczącej  znajomości prawa o ruchu drogowym,  zadań praktycznych (jazda na rowerze po miasteczku ruchu drogowego i torze sprawnościowym) oraz sprawdzono umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Głównym celem turnieju jest m.in. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wśród dzieci i młodzieży szkolnej, upowszechnianie wiedzy z zakresu obsługi roweru i motoroweru kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Drużynowo zwycięzcami turnieju zostali:

Szkoły gimnazjalne:
I miejsce Gimnazjum Językowe we Wschowie
II miejsce Gimnazjum  w Ciosańcu
III miejsce Gimnazjum w Szlichtyngowej

Szkoły podstawowe:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 we Wschowie
II miejsce Szkoła Podstawowa w Szlichtyngowej
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 we  Wschowie

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyli:

I miejsce zajęli: Łukasz Malcher i Nikodem Józefowski
III miejsce zajęła Joanna Nowaczyk

Indywidualnie w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli:

I miejsce Olga Grzyb
II miejsce Karolina Ilmak
III miejsce Kacper Zyberski
 
/podkom. Maja Piwowarska, Oficer Prasowy KPP Wschowa/

Publikacja: s.ps