JESTEM WYJĄTKOWY – I TY TEŻ

22.05.2018

JESTEM WYJĄTKOWY – I TY TEŻ to hasło i okrzyk rozgrzewający do wspólnej zabawy na jaką zaprosił dzieci pełnomocnik burmistrza ds. profilaktyki i młodzieży. 18 maja w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie odbył się finał kampanii ZACHOWAJ TRZEŻWY UMYSŁ. W imprezie brało udział 7 drużyn ze szkół podstawowych z Gminy Wschowa (Szkoły Podstawowe nr 1, 2 i 3, Szkoły Podstawowe w Lginiu, Łysinach i Osowej Sieni a także Ośrodek Szkolono-Wychowawczy). Każda drużyna liczyła po sześcioro dzieci.
W trakcie zmagań  i rozgrywek wyłoniono zwycięzców grupowych, którymi okazały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 zdobywając pierwsze miejsce. Zaraz za nimi uplasowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2.
 
W ramach kampanii odbył się także konkurs plastyczno-literacki pt. AUTOPORTRET. Na konkurs wpłynęło 59 prac, które oceniano w dwóch grupach wiekowych (klasy 1-3  oraz 4-7). W pierwszej kategorii miejsca kolejno zdobyli: Nadia Czyżniejewska z SP1, Gracjan Żukow z SP 3 oraz Dominik Borowiak z SP1. W drugiej grupie wiekowej kolejno miejsca zdobyli: Wiktoria Grabska z SP1, Oliwia Sachweh z SP 2 oraz Malwina Jastrzębska z SP 2. Wszystkie wybrane prace plastyczne zostaną wysłane do Warszawy na WIELKI FINAŁ KAMPANII. Rozstrzygnięcie konkursu 31 sierpnia.

Publikacja: s.ps