Cmentarz Komunalny się zmienia

11.06.2018

Od kilku dni wschowianie są świadkami kolejnych, dynamicznych zmian widocznych na cmentarzu komunalnym. Prace prowadzone są konsekwentnie od dwóch lat. Na terenie nekropolii zamontowano nowe ławki, wybudowana została także pierwsza część kolumbarium na 60 urn. W domu pogrzebowym została wymieniona stolarka okienna, wyremontowane zostało wnętrze kaplicy: położono nową podłogę, nowe instalacje, zamontowano nowe oświetlenie i klimatyzację. Sam budynek natomiast doczekał się elewacji oraz wymiany drzwi. Spółka Komunalna wprowadziła również nowe rozwiązania informatyczne, które pozwalają na zlecenie usług  bez wychodzenia z domu.

Obecnie prowadzony jest kolejny remont. Od kilku dni, osoby odwiedzające groby swoich bliskich muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami. A wszystko to za sprawą przebudowywanej głównej alei Cmentarza Komunalnego, która także spełnia również rolę drogi dojazdowej. Inwestycji zostanie poddany odcinek od wejścia do nekropolii po dom pogrzebowy.

- Wschowski Cmentarz Komunalny staje się zadbaną nekropolią. Wybrukowane ścieżki, nowe ogrodzenie, dobre nagłośnienie kaplicy i wiele innych zmian nadają temu miejscu zadbany charakter a uroczystością odpowiednią i godną oprawę. Nadszedł czas na kolejne prace, które są konsekwentnie prowadzone od dwóch lat. Wyremontowany zostanie główny trakt biegnący od bramy głównej do  kaplicy. Teraz czekają nas utrudnienia, które jednak szybko miną, a wyremontowana droga będzie służyć  odwiedzającym groby bliskich przez wiele lat – mówi Miłosz Czopek.

Publikacja: s.ps