”Słoń jaki jest …”. Kolejny seans filmowy

27.09.2018

W sobotę, 29 września 2018 r., zapraszamy na kolejny seans filmowy. Tym razem w parku 1000 – lecia we Wschowie zaprezentujemy Państwu film dokumentalny w reżyserii Waldemara Wiśniewskiego pt. ”Słoń jaki jest …”. W filmie przedstawiona została historia Pana Grzegorza z łódzkiego zoo – najstarszego w Polsce opiekuna słoni i jego podopiecznej 50 - letniej słonicy Magdy, którą się zajmuje od 38 lat. Łączy ich specyficzna więź, którą widać już po krótkiej obserwacji.

Pan Grzegorz doskonale zna zwyczaje Magdy, jej ulubione przysmaki i czynności pielęgnacyjne. Pięknie z nią rozmawia, ona odpowiada mu na swój specyficzny sposób. Komunikują się perfekcyjnie poprzez system komend oraz mowę ciała; można powiedzieć, że są w dużej zażyłości. Znają się od tylu lat, że można powiedzieć o przyjaźni człowieka ze zwierzęciem oraz o człowieku, który całe swoje życie zawodowe związał z jednym zwierzęciem i jednym ogrodem zoologicznym. Takich emocjonalnych związków jest w polskich ogrodach zoologicznych więcej. Na przykład w Warszawie. Bo słoń, jaki jest, każdy widzi, ale nie każdy wie o jego charakterze, przyzwyczajeniach. Warto poznać słoniową duszę.

Film Waldemara Wiśniewskiego zdobył nagrodę publiczności oraz nagrodę Prezydenta Miasta Kielce podczas Festiwalu Filmów Dokumentalnych NURT 2017.

Prosimy zabrać ze sobą karimaty i ciepły szal.

Zapraszamy

Czas A.R.T.

Publikacja: s.ps